Przesłony zewnętrzne

Rolety Zewnętrzne - Poznań i okolice

W dobie budownictwa ze znaczącą liczbą przeszkleń w bryłach architektonicznych, rolety zewnętrzne pancerzowe są już teraz bardzo często standardowym elementem wyposażenia poznańskich domów oferując zarazem szereg wymiernych korzyści.

Niejednokrotnie już wykazywano, że wyposażenie okien w rolety zewnętrzne aluminiowe może w znacznym stopniu przyczynić się do zmniejszenia bezwładności termicznej pomieszczenia.

Zimą warstwa powietrza pozostająca między szybą a pancerzem opuszczonej rolety (tzw. poduszka powietrzna) działa jak izolator i zapewnia wymiernie lepszą ochronę przed stratami ciepła. Opuszczanie rolet zewnętrznych latem na oknach w pomieszczeniach o wysokiej ekspozycji na promieniowanie słoneczne zapobiega w znaczącym stopniu nadmiernemu nagrzewaniu się tych pomieszczeń. To w efekcie rozwiązuje kwestię ich chłodzenia do komfortowego poziomu temperatur, co również przekłada się na realne oszczędności.

W przypadku budynków zlokalizowanych w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak dworce, ulice przelotowe, lotniska itd. ochrona przed hałasem nabiera dużego znaczenia. Prawidłowo zamontowana roleta zewnętrzna po opuszczeniu może obniżyć poziom docierających do wnętrza dźwięków nawet o kilkanaście decybeli. To szczególnie ważne dla mieszkańców dużych miast, do któych można zaliczyć Poznań.

Rolety zewnętrzne w systemach standard (skrzynka prostokątna ze skosem 45 stopni) oraz rondo (skrzynka zaokrąglona) montowane są we wnęce okiennej, ale także nad otworem okiennym. Systemy te są uważane za typowe i charakteryzują się tym, że konstrukcja jest widoczna na elewacji, a montaż we wnęce może zajść nam na światło szyby.

Rozwiązanie to jako przesłona okienna stosowane jest w nowo wznoszonych budynkach, ale również w miejscach gdzie można wyciąć styropian optymalizując rozwiązania budowlane. Kaseta rolety zewnętrznej po otynkowaniu jest niewidoczna, a pozostałe elementy, czyli klapa rewizyjna i prowadnice mogą być dopasowane barwą do koloru stolarki okiennej. Rolety zewnętrzne podtynkowe cieszą się dużym uznaniem wśród klientów gdyż jest to najcieplejsze a zarazem całkowicie niewidoczne rozwiązanie zabezpieczenia wnęki okiennej.


Modne rolety zewnętrzne z Poznania

Poza wyżej wspomnianymi walorami, rolety zewnętrzne mają jeszcze kilka innych zalet. Są nie tylko modne, ale przede wszystkim chronią nasz dom nie tylko przed spojrzeniami przechodniów, czy sąsiadów. Pełnią takze funkcje zabezpieczeń przed włamaniem.

Poza tym, dobrze dobrana roleta zewnętrzna, stanowi doskonały walor wizualny – mogą być jednym z elementów ozdobnych budynku.

Jeśli chcą Państwo sprawdzić, jak na budynkach wyglądają rolety zewnętrzne, zachęcamy do odwiedzenia naszej siedziby, gdzie pomożemy dobrać odpowiednie rolety zewnętrzne. Poznań i liczne grono jego meieszkańców już zaufało naszej firmie.