Przesłony zewnętrzne

Rolety Zewnętrzne

W dobie budownictwa ze znaczącą liczbą przeszkleń w bryłach architektonicznych, rolety zewnętrzne pancerzowe są już teraz bardzo często standardowym elementem wyposażenia domów oferując zarazem szereg wymiernych korzyści.

Niejednokrotnie już wykazywano, że wyposażenie okien w rolety aluminiowe może w znacznym stopniu przyczynić się do zmniejszenia bezwładności termicznej pomieszczenia.

Zimą warstwa powietrza pozostająca między szybą a pancerzem opuszczonej rolety (tzw. poduszka powietrzna) działa jak izolator i zapewnia wymiernie lepszą ochronę przed stratami ciepła. Opuszczanie rolet latem na oknach w pomieszczeniach o wysokiej ekspozycji na promieniowanie słoneczne zapobiega w znaczącym stopniu nadmiernemu nagrzewaniu się tych pomieszczeń. To w efekcie rozwiązuje kwestię ich chłodzenia do komfortowego poziomu temperatur, co również przekłada się na realne oszczędności.

W przypadku budynków zlokalizowanych w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak dworce, ulice przelotowe, lotniska itd. ochrona przed hałasem nabiera dużego znaczenia. Prawidłowo zamontowana roleta zewnętrzna po opuszczeniu może obniżyć poziom docierających do wnętrza dźwięków nawet o kilkanaście decybeli.

Rolety w systemach standard (skrzynka prostokątna ze skosem 45 stopni) oraz rondo (skrzynka zaokrąglona) montowane są we wnęce okiennej, ale także nad otworem okiennym. Systemy te są uważane za typowe i charakteryzują się tym, że konstrukcja jest widoczna na elewacji, a montaż we wnęce może zajść nam na światło szyby.

Rozwiązanie to jako przesłona okienna stosowane jest w nowo wznoszonych budynkach, ale również w miejscach gdzie można wyciąć styropian optymalizując rozwiązania budowlane. Kaseta rolety po otynkowaniu jest niewidoczna, a pozostałe elementy, czyli klapa rewizyjna i prowadnice mogą być dopasowane barwą do koloru stolarki okiennej. Rolety podtynkowe cieszą się dużym uznaniem wśród klientów gdyż jest to najcieplejsze a zarazem całkowicie niewidoczne rozwiązanie zabezpieczenia wnęki okiennej.


Rolety zewnętrzne – bądź modny i bezpieczny zarazem

Poza wyżej wspomnianymi walorami, rolety zewnętrzne mają jeszcze kilka innych zalet. Chronią nasz dom nie tylko przed spojrzeniami przechodniów, czy sąsiadów. Są także stosowane, jako jedno z zabezpieczeń przed włamaniem.

Poza tym, dobrze dobrana roleta, stanowi doskonały walor wizualny – mogą być jednym z elementów ozdobnych budynku.

Jeśli chcą Państwo sprawdzić, jak na budynkach wyglądają rolety zewnętrzne, zachęcamy do odwiedzenia naszej siedziby. Poznań i jego okolice posiada budynki, w których wykorzystane zostało to rozwiązanie.