Pergole Gibus
Bioklimatyczne lamelowe

Joy

Smukła, wąska pergola bioklimatyczna idealna na tarasy i do małych ogrodów.

Bioklimatyczna pergola z aluminium malowanego proszkowo, z regulowanym dachem blaszanym. Konstrukcja składa się z kwadratowych słupków o wymiarach 13x13 cm i ramy o obwodzie 25 cm. Lamele dachowe można obracać w zakresie od 0° do 120°, a po ich zamknięciu zapewniona jest ochrona przed deszczem i niepogodą.

Lamele obracają się wokół dolnego sworznia, dzięki czemu po zamknięciu spoczywają na wewnętrznym obwodzie konstrukcji, odizolowane od deszczu i wiatru, a owady nie mają do nich dostępu. Ruch jest napędzany przez jeden lub dwa silniki liniowe w zależności od wielkości konstrukcji. Joy może być wyposażony w zwijane markizy lub okna z oferty Gibus.


Twist

Modułowa pergola bioklimatyczna z szeroką gamą akcesoriów.

Modułowa pergola bioklimatyczna z tłoczonego aluminium malowanego proszkowo, dostępna w wersji samonośnej lub pochyłej. W pozycji zamkniętej lamele chronią przed deszczem i słońcem, a w pozycji otwartej zapewniają przyjemną, naturalną wentylację w zasięgu. Dzięki swojemu minimalnemu designowi doskonale wpisują się w każde otoczenie architektoniczne, wzbogacając je. Mnogość możliwych kombinacji oraz uniwersalność otwierania łopatek pozwala na pełną swobodę ekspresji na etapie projektowania. Charakterystyczny ruch otwierający oraz system uszczelnienia bocznego łopatek są patentami na wyłączność firmy Gibus. W pełni zautomatyzowany Twist może automatycznie reagować na warunki pogodowe, dostosowując położenie lamel, aby uzyskać skuteczną ochronę lub naturalne i ekologiczne chłodzenie.


Varia

Najwyższej klasy bioklimatyczna pergola z wbudowanymi pionowymi zamknięciami.

Modułowa pergola bioklimatyczna z tłoczonego aluminium malowanego proszkowo, dostępna w wersji samonośnej lub pochyłej. Konstrukcja ta doskonale integruje markizy ZIP z profilami, łącząc w ten sposób funkcjonalność z minimalistycznym stylem. Varia może być zamknięta zarówno szklanymi ścianami w chłodniejszych miesiącach, jak i markizami ekranowymi w okresie letnim. W ten sposób staje się rozwiązaniem, które zmienia się w zależności od różnic klimatycznych i może być stosowane o każdej porze roku. Patent Side Seal gwarantuje izolację boczną pokrywy. Patent Twist Motion pozwala na obracanie ostrzy w zakresie od 0° do 135°. Lamele, ustawione w pozycji lekko otwartej, tworzą komfortowy mikroklimat i blokują bezpośrednie promieniowanie słoneczne. Po zamknięciu chronią one przed deszczem, a woda odprowadzana jest przez zintegrowaną rurę spustową.