Przesłony zewnętrzne

Łamacze

Łamacze światła to wydajny aluminiowy system zewnętrzny przeciwsłoneczny, który jednocześnie ma funkcję ozdobną pod kątem architektonicznym dla budynku. Lamele oraz prowadnice wykonane z ekstradowanego aluminium zapewniają lekkość konstrukcji jednocześnie oferując dużą wytrzymałość. System Sunbreaker jest ruchomy w zakresie obrotu piór 0-90 stopni, montaż odbywa się w płaszczyźnie pionowej jak i poziomej. System ten to idealny sposób na uatrakcyjnienie bryły architektonicznej budynku oraz zredukowanie zużycia energii na klimatyzowanie pomieszczeń.

Pióra Typu A mają przeznaczenie w płaszczyznach poziomych (zadaszenia, świetliki dachowe). Specjalny kształt pióra w pozycji zamkniętej chroni przed opadami atmosferycznymi.

Pióra Typu B natomiast przeznaczone są do przesłaniania powierzchni poziomych i pionowych (fasady budynków, ściany pergoli). Kształt pióra zapewnia estetyczną osłonę przed promieniami słonecznymi.

Pióra Typu B występują również jako system stały, czyli taki, który nie ma możliwości obrotu. Montaż piór sunbreakera odbywa się za pośrednictwem specjalnych uchwytów wykonanych z tłoczonego aluminium dających możliwość ustawienia pióra w pozycji: 0-15-30-45-60 stopni. Uchwyty montażowe umożliwiają nam zamocowanie pióra bezpośrednio do ściany lub fasady budynku. Możliwe jest również mocowanie poprzez boczne blachy montażowe bezpośrednio do zewnętrznej konstrukcji nośnej wnęki. W zależności od potrzeb klienta oferujemy kilka rodzajów bocznych blach montażowych.

Parametry Techniczne:

  • Wymiary maksymalne pojedynczego modułu: szer. 4m, wys. 6,02m.
  • Konstrukcja aluminiowa w dowolnym kolorze z palety RAL.
  • Kąt nachylenia piór stały, lub sterowany silnikiem elektrycznym.
  • Lekka konstrukcja aluminiowa zapewniająca dużą wytrzymałość oraz trwałość produktu.
  • Nowoczesność i estetyka.