Skylux
Dachy szklane

Climalux

Climalux to system zadaszeń tarasowych dostępny „od ręki” wymiarach standardowych w kolorach antracyt strukturalny lub biały połysk, bądź na indywidualne zamówienie produkowane pod wymiar.

Możliwe jest również wykonanie okapu dachowego. Ten system profili samonośnych jest wykonywany na zamówienie i można go bardzo szybko zamontować.

Dach Climalux jest systemem samonośnym do szerokości 4 m pomiędzy dwoma słupkami, przy zastosowaniu paneli plastikowych 16 mm (o głębokości 3 m).

Jest samonośny do głębokości 4,5 m. Nachylenie dachu można regulować w zakresie od 5° do 10° (standardowo 8°).


Climax

Climax to samonośny system zadaszeń izolowanych, dedykowanych do ogrodów zimowych: dach pomiędzy dwoma ścianami, różne kształty, rynny i słupki, z wbudowanym odprowadzeniem wody i bez niego, z wykończenie listwami gumowymi, klipsami, różnymi wykończeniami boków, ukośnym zamknięciem ściankami bocznymi itp. Zawsze znajdziemy rozwiązanie, które będzie odpowiednie dla Ciebie.

Pod warunkiem zastosowania podniesionego wspornika rynny GD2, dach Climax jest samonośny do szerokości 7 m pomiędzy dwoma słupkami. System jest samonośny do głębokości 5,5 m. Nachylenie dachu można regulować w zakresie od 5° do 45°.

Do przeszklenia bariery termicznej dachu Climax można użyć paneli z tworzywa sztucznego o grubości 16 mm i 32 mm (izolujących) lub szkła o grubości maks. 34 mm.


Climax Panorama

Panorama to zaawansowane technologicznie zadaszenie tarasowe, które dzięki innowacyjnym rozwiązaniom pozwala na zbudowanie Werandy o szerokości 7m tylko na 2óch słupach zapewniając panoramiczny widok z tarasu.

Dostępne typy krokiew dla systemu Panorama pozwalają na zbudowanie głębokości nawet do 5,5m bez dodatkowej konstrukcji wsporczej dzięki czemu jesteśmy w stanie zabudować przestrzeń o wymiarach 7×5,5m bez słupów środkowych.


Pergolux

Pergolux to system zadaszeń opracowany z myślą o istniejącej konstrukcji np. drewnianej, betonowej lub stalowej. System jest wyposażony w mosty termiczne, rynnę i systemowe mocowania co odróżnia go wyraźnie od samodzielnych rozwiązań ślusarskich. Pergolux zapewnia użytkownikowi najwyższą jakość, bezpieczeństwo, nowoczesny wygląd i funkcjonalność – czyli wszystko to czego oczekuje przyszły właściciel werandy, oranżerii czy ogrodu zimowego.

Takie profile muszą być zamontowane na krokwiach drewnianych lub stalowych przed zamocowaniem w nich paneli. Płyty komorowe nie są przykręcane. Ciepło może powodować rozszerzanie się płyt komorowych i może doprowadzić do ich pękania. Dzięki profilom aluminiowym, panele mogą przesuwać się w zakresie zapobiegającym powstawaniu takich pęknięć.

Oferujemy różne rodzaje profili do mocowania zatrzaskowego lub wiercenia w tworzywie sztucznym czy aluminium. Wybór należy do Ciebie!

Profile Pergolux serii D mogą być montowane z użyciem „taśmy regulacyjnej” lub w postaci kompletnych prętów.

Dzięki wysokiej jakości profilom, dach Twojej szklarni zyska bardzo elegancki wygląd.