Menu

Silniki do rolet

Silniki do rolet

Firma Somfy od 40 lat zajmuje się projektowaniem i produkcją sterowników oraz napędów do bram, markiz, rolet i żaluzji, instalowanych zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Sterowania firmy Somfy nadają fasadom właściwości bioklimatyczne: osłony reagujące automatycznie na światło słoneczne zapewniają większy komfort i oszczędność energii.

Lecz nie tylko silniki są głównym produktem tej firmy jednym z ich produktów są także czujki pogodowe czy to słoneczne czy też wiatrowo-słoneczne, które umożliwiają nam przy zbyt dużym wietrze samoistne schowanie markizy bądź żaluzji, ale także przy zbyt dużym nasłonecznieniu samoistnie zasłaniają naszą przesłonę.

W automatyce na dzień dzisiejszy rozróżniamy 3 główne rodzaje sterowania:

– WT czyli sterowane za pomocą przełączników naściennych klawiszowych lub połączone za pomocą sterowników animeo IB+ dla dużych obiektów dzięki którym za pomocą jednego klawisza możemy sterować naraz wieloma sztukami
rolet, żaluzji bądź markiz,

– RTS czyli klasyczne sterowanie radiowe za pomocą pilota niestety w tej opcji mamy określoną liczbę jaką możemy
zaprogramować na danego pilota.

– IO czyli sterowanie dla inteligentnego domu dające nam bardzo duży wachlarz możliwości, ale także jest to jedna z opcji, która nieustannie się rozwija dając każdemu użytkownikowi pełną swobodę użytkowania za pomocą pilota, smartfona, iphona, tabletu bądź po prostu komputera w każdym miejscu na świecie w którym mamy dostęp do internetu.

Sterowanie firmy Somfy IO prócz silników tego typu do użytkowania potrzebuje serwer TaHoma Box i to własnie po przez podłączenie go do rutera mamy możliwość korzystania z naszej automatyki za pomocą prostej aplikacji, która oferuje nam tworzenie własnych scenariuszy dzięki którym możemy ustawić rolety tak aby podnosiły się rano zawsze gdy wstajemy do
pracy a opuszczały gdy kładziemy się spać, rzecz jasna dla dni wolnych od pracy możemy ustawić zupełnie inne godziny albo też wyłączyć tą funkcję.

Aplikacja daje nam również możliwość grupowania przesłon np. na pomieszczenia dzięki tej opcji możemy za pomocą jednego ruchu palcem zasłonić wszystko bądź też ustawić pozycję aktualnie dla nas komfortową.
Są to tylko nieliczne korzyści jakie daje nam ten system, jeżeli są Państwo zainteresowani bardziej szczegółowo tym oto systemem zachęcamy do pytań.

W ofercie montujemy zarówno silniki firmy Inel bez możliwości sterowania z pozycji telefonu.

Silniki do rolet dobrodziejstwem dzisiejszych czasów

Silniki do rolet umożliwiają wygodne zarządzanie roletami zewnętrznymi lub markizami. Nasi doświadczeni pracownicy z przyjemnością wytłumaczą Państwu, jak korzystać z dobrodziejstwa elektronicznych żaluzji czy markiz. Dzięki naszemu rozwiązaniu, używanie wspomnianych produktów stanie się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Mało tego, dostaniecie Państwo możliwość sterowania własnymi żaluzjami poza domem, kiedy drastycznie zmieni się pogoda. Takie rozwiązania stosowane są już w mieście Poznań, ale również w innych częściach Polski. Od dziś miej je również Ty!